Достапни линкови

Пожар на платформа за гас во Мексиканскиот залив


Пожар избувнал на една платформа за природен гас во Мексиканскиот залив во близина на брегот на американската држава Луизијана. Претходно четириесете работници биле безбедно евакуирани од платформата. Во тек е истрага за причините за инцидентот, како и проценката за можните последици врз животната средина.
XS
SM
MD
LG