Достапни линкови

Нови немири на турско - сиријската граница


Едно лице загина во престрелка на турската граница со Сирија. Турската војска соопшти дека војниците реагирале на напад на цивили кои се обидувале илегално да ја преминат границата. Станува збор за последен од серија инциденти во граничната зона меѓу двете земји, со што се создава загриженост за можно прелевање на сиријскиот конфликт кон Турција.
XS
SM
MD
LG