Достапни линкови

Повторно отворена пистата од која излета „Боинг 737“


Аеродромот ЛаГуардиа ја отвори пистата која беше блокирана поради отежнатото слетување на авион марка „Боинг 737“, кој излета во тревникот поради проблеми со опремата. Десетмина се полесно повредени во инцидентот кој се случи во понеделникот. Леталото на компанијата „Саутвест ерлајнс“ удри со носот во пистата откако откажаа тркалата за слетување и излета кон тревникот. Оштетеното летало е преместено во хангар.
XS
SM
MD
LG