Достапни линкови

Иванов се сретна со Давитковски


Претседателот Ѓорге Иванов се сретна со професорот Борче Давитковски, поранешен претседател на ад-хок комисијата за расветлување на настаните во собранието пред и на 24 декември 2012 година. Давитковски го го информирал шефот на државата за неговата одлука за оставка на функцијата, како и за досегашната работа на Комисијата. „На средбата Иванов беше информиран за досегашните активности и резултати од работата на Комисијата, како и за разликите во ставовите за одредени прашања меѓу нејзините членови од ВМРО-ДПМНЕ и од СДСМ. Иванов беше информиран и за оставката на Давитковски од должноста ретседател на ад-хок комисијата“ информираат од кабинетот на претседателот.
XS
SM
MD
LG