Достапни линкови

Блокиран автомобилот на папата во Бразил


Папата Франческо со насобраната толпа во Бразил
Толпа на католички верници го блокирале автомобилот на папата Франциско во Рио де Жанеиро за време на неговата посета на Бразил. Безбедносните сили биле принудени да реагираат, а автомобилот бил блокиран, бидејќи возачот свртил во погрешна насока.
Анти-владините демонстранти го искористија доаѓањето на папата да протестираат против властите, при што се судриле и со полицијата. Папата кој е во седумдневна посета на Бразил на аеродромот беше пречекан од претседателот Дилма Русеф.
XS
SM
MD
LG