Достапни линкови

Повредени 10 лица при слетување на авион во Њујорк


Илустрација
Околу 10 лица биле повредени кога авион се урнал при слетувањето на аеродромот Лагвардија во Њујорк. Авионот кој летал од Нешвил, Тенеси имал 150 патници. Американските власти поради инцидентот привремено го затворија аеродромот. Причината за инцидентот се уште не е позната.
XS
SM
MD
LG