Достапни линкови

Бајден во официјална посета на Индија


Американскиот потпретседател Џо Бајден ја започна четиридневната официјална посета на Индија, со цел зајакнување на дипломатската и економската соработка меѓу земјата и Соединетите американски држави. Бајден ќе се сретне со претставници на државниот врв во Њу Делхи, по што посетата ќе ја продолжи во финансискиот центар на земјата – Мумбаи, каде ќе има обраќање за економија.
XS
SM
MD
LG