Достапни линкови

Расте бројот на настрадани во земјотресот во Кина


Најмалку 75 лица настрадале а стотина се повредени во земјотресот во провинцијата Гансу, во северозападот на Кина, соопштија надлежните. Американската геолошка служба процени дека земјотресот бил со јачина од 5,9 степени на Рихтеровата скала. Кинеската влада пак смета дека потресот бил од 6,6 степени.
XS
SM
MD
LG