Достапни линкови

Земјотрес во Кина, над 50 загинати и 400 ранети


Во земјотресот што изутрината ја погоди кинеската провинција Гансу, според последните податоци, загинале најмалку 56 луѓе, додека над 400 биле ранети. Земјотресот бил со сила од 6,6 степени според Рихетровата скала. Војската и полицјата учествува во акцијата за сапсување во погодените подрачја.
XS
SM
MD
LG