Достапни линкови

Бајден во посета на Индија


Американскиот потпретседател Џо Бајден
Американскиот потпретседател Џо Бајден ја почнува четриридневната посета на Индија со цел зацврстување на дипломатските и економски врски со таа земја. Бајден е прв американски потпретседател што ја посетува Индија во изминативе три децении. Трговската размена меѓу двете земји годинава изнесува скоро 100 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG