Достапни линкови

Најмалку 13 загинати во нови напади во Ирак


Најмалку 13 лица загинаа во последните напади во Ирак. Во саботата во Багдад експлодираа 12 автомобили бомби. Во тие напади загинаа 70 луѓе. Судирите меѓу сунитите и шиитите во последните неколку месеци се многу чести. Најмалку 284 лица се убиени во нападите во првите 12 денови од мулсиманскиот празник Рамазан.
XS
SM
MD
LG