Достапни линкови

Во Франција продолжуваат немирите по приведувањето поради носење вел


Во францускиот град Еленкур,западно од Париз, за време на минатата ноќ се запалени околу 20 автомобили,а четири лица се приведени.Ова е втор ден на немири по приведувањето на еден муслиман кој се спротивстави на легитимирањето на неговата сопруга поради носењето вел на улица. Полицијата соопшти дека имало околу 50 напаѓачи,од кои некои коористеле огнено оружје и молотови коктели против полицијата.
XS
SM
MD
LG