Достапни линкови

Денеска е финале на Тур Де Франс


Крис Фрум од Британија треба да ја однесе победата на трката низ улиците низ Париз на денешното 100 то издание на Тур де Франс. Денешното финале всушност е промоција на Фрум како шампион на најпрестижната велосипедска трка низ Франција.Должината од Версај до Париз е 133,5 километри.Тој имаше предност од 5 минути и 3 секунди пред стартот на последната етапа денеска. Фрум е велосипедист на „Скај“и има 28 години.
XS
SM
MD
LG