Достапни линкови

Тројца мигранти од Авганистан пронајдени во Кумановско- Липковскиот регион


Тројца мигрaнти од Авганистан се пронајдени вчера во возило застава -128, со кумновски регистарски ознаки на магистралниот пат Скопје -Кумново, во близина на селото Делјадровци, соопшти МВР. По засилената контрола во Кумановско-Липковскиот регион, после акцијата „ Решето “ кога беа пронајдени триесетина мигранти ,ова е уште еден случај на шверц на мигранти.
XS
SM
MD
LG