Достапни линкови

Експлозија на аеродромот во Пекинг


Во експлозија што одекна на меѓународниот аеродром во Пекинг е ранет само напаѓачот јавија кинеските медиуми. Бомбата од сопствена изработка ја активирал еден кинез во инвалидска количка. Експлозијата се случила на Терминалот 3.Засега нема информации кои биле мотивите поради кои човекот ја активирал бомбата Напаѓачот е идентификуван како Џи Џунгсинг од источната провинција Сандунг.На фотографиите кои ги објави кинеската агенција се гледа како медицинскиот персонал згрижува едно повредено лице.
XS
SM
MD
LG