Достапни линкови

Четири лица затруени при пожар во лифт во Струга


Вчера во Струга избувнал пожар во лифт во зграда на ул. Маршал Тито. Од пожарот биле затруени со ЦО2 четири лица и им е укажана лекарска помош во Медицински центар Струга. Повредените се пуштени на домашно лекување. Пожарот е изгаснат од страна на екипа од ТППЕ-Струга.
XS
SM
MD
LG