Достапни линкови

Во Москва завршува состанокот на Групата 20 најразвиени земји


Во Москва завршува дводневниот состанок на министрите за финансии на групата 20 најразвиени земји на светот. Министрите го подготвуваат септемврискиот Самит на Г – 20 ,а една од главните теми е поголемо оданочување на мултинационалните компании . Министрите за финансии ги анализираат и изгледите за евентуални поголеми турбуленции во економијата,додека трите најмоќни земји Сад,Кина и Јапонија се движат кон економско заздравување.
XS
SM
MD
LG