Достапни линкови

Тројца загинати во насилства во Египет


Три лица се убиени во Египет во судирите меѓу опозицијата и подржувачите на египетскиот претседател Мухамед Морси.Две жени се убиени и едно дете,а осум други се повредени во судирите.До насилствата доаѓа откако илјадници лица протестираа во повеќе египетски градови,барајќи повторно враќање на исламистичкиот лидер.Претходно армиски хеликоптер беше забележан како надлетува додека илјадници опоненти на Морси се собраа во Каиро на централниот плоштад.Морси се наоѓа на непозната локација и го обезбедува армијата.
XS
SM
MD
LG