Достапни линкови

Деветмина осудени за тероризам во Киргистан


Судот во Бишкек осуди деветмина осомничени припадници на терористичка група. Тројца осомничени добија доживотни казни затвор за членување во терористичката организација Јашули Махди, киргистанска организација обвинета за бомбардирања во 2010 и 2011 година. Четворица обвинети добија по 23 години затвор за двајца ќе отслужуваат 22 годишни затворски казни.
XS
SM
MD
LG