Достапни линкови

Иванов идната недела ќе се сретне со Давитковски


Претседателот Ѓорѓе Иванов идната недела ќе се сретне со професорот Давитковски кој денеска до неговиот кабинет достави оставка од местото претседател на Комисијата за случувањата во Собранието на 24 декември минатата година. Во текот на денов Иванов не може да се види со Давитковски поради, како што изјави, други обврски. „Комисијата работеше постојано, има изготвено и препораки, но навистина не знам за што станува збор“ рече шефот на државата по посетата на Сеизмолошката опсерваторија.
XS
SM
MD
LG