Достапни линкови

Триесетина пронајдени мигранти во кумановско Лојане


Лојане
Пет лица се приведени, а 30 - тина мигранти се пронајдени при претреси на 10 објекти, во рамките на акцијата на специјалните полициски единици денеска изутрина во кумановското село Лојане. Акцијата на специјалните полициски единици која почна околу 8.30 часот е со цел разбивање криминални групи кои криумчареле мигранти, потврдуваат од МВР.
XS
SM
MD
LG