Достапни линкови

Денеска топло со температури до 35 степени


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен ветер од северен правец, a попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи.
Утринската температура се движи од 10 до 19, а дневната од 21 до 35 степени.
Во Скопје слично време, со температура до 32 степени.
XS
SM
MD
LG