Достапни линкови

Претседателот на Иран во посета на Ирак


Иранскиот претседател во заминување Махмуд Ахмадинејџад отпатува во официјална посета на соседен Ирак. За време на дводневната посета шефот на државата ќе се сретне со премиерот на Ирак Нири ал Малики и други претставници на иранската влада. Станува збор за втора официјална посета на Ахмадинејџад во Ирак во текот на неговите два претседателски мандати.
XS
SM
MD
LG