Достапни линкови

Уапсен осомничен терорист во Австрија


Австриската полиција уапси член на турската организација „Револуционерна народноослободителна партија - фронт (ДХХП-Ц), која важи за една од најопасните терористички организации во Турција. Специјалната австриска полиција во вторникот во местото Габлиц го уапси 32-годишен државјанин на Турција, кој наводно е еден од лидерите на организацијата. Германската полиција има распишано потерница по уапсениот жител на Турција.
XS
SM
MD
LG