Достапни линкови

Кери посети сиријски бегалски камп во Јордан


Американскиот државен секретар Џон Кери посети камп на сиријски бегалци во Јордан. Кери се сретна со пет жени и еден маж во кампот лоциран во близина на сиријската граница во кој живеат 100,000 лица.За време на средбите со бегалците од Керри се бараше Соединетите американски држави да го затворат воздушниот простор над Сирија. Кери рече дека се разгледуваат различни опции, додавајки дека нема едноставно решение.
XS
SM
MD
LG