Достапни линкови

Пожар во близина на Атина


Голем пожар од синоќа беснее во реонот на местото Алепохори во близината на грчкиот главен град Атина. Во гаснењето на огнот се вклучени над сто пожарникари и неколку десетици доброволци и војници. Во исто време, во текот на ноќта противпожарните екипи успеале да го локализираат пожарот на планината Парнет.
XS
SM
MD
LG