Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево со умерена локална облачност


Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура се движи од 11 до 19, а дневната од 26 до 35 степени.

Во Скопје, слично време со температура до 31 степен.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 8.
XS
SM
MD
LG