Достапни линкови

Кери се надева на одблокирање на израелско - палестинските мировни разговори


Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека Израел и Палестинците се приближуваат кон одблокирање на мировните разговори. Говорејки на прес конференција во Јордан, Кери изрази надеж дека двете страни ќе седнат на иста маса. Во средбите со лидерите на Арапската лига, американскиот државен секретар, меѓу другото, разговарал и за кризата во Египет како и за немирите во Сирија.
XS
SM
MD
LG