Достапни линкови

Божин Павловски прогласен за соработник на тајните служби


Комисијата за верификација на факти го прогласи Академикот и писател Божин Павловски за соработник на тајните служби. Одлуката е донесена со 8 гласови „за“ и еден против на членот Чедомир Дамјановски. Павловски во последно време беше најжесток критичар на македонската лустрација. Инаку, Друштвото на писателите на Македонија ја нарече лустрацијата хајка против македонските писатели.
XS
SM
MD
LG