Достапни линкови

Кери во Јордан разговарал за Сирија и Египет


Џон Кери и Махмуд Абас
Американскиот државен секретар Џон Кери ги информирал арапските лидери за неговите напори за рестартирање на мировните разговори меѓу Израел и Палестинците. Кери исто така разговарал со претставниците на Арапската лига за ставот на Вашингтон за кризата во Египет и за напорите за подржување на сиријската опозиција. Државниот секретар ги информирал лидерите за обиди за организирање на конференција на која би се формирала транзициска влада во Сирија.
XS
SM
MD
LG