Достапни линкови

Во Либан убиен истакнат приврзаник на претседателот Асад


Сиријскиот политички аналитичар и истакнат приврзаник на претседателот Башар ал Асад, Мохамед Дарар Џам денеска бил убиен во неговиот дом во Либан. Денешниот инцидент е најнов случај во прелевањето на сиријската двегодишна граѓанска војна во Либан, чие население е поделено меѓу претседателот Асад и сиријската опозиција.
XS
SM
MD
LG