Достапни линкови

Кери во посета на Јордан на разговори со државни претставници


Американскиот државен секретар Џон Кери повторно отпатува во официјална посета на земјите од блискиот исток. Станува збор за шесто патување во регионот откако Кери стапи на функција во фебруари годинава. Тој моментално е во Аман на средба со претставници на државниот врв на Јордан и министри од арапската лига. Разговорите се фокусираат на кризата во Египет, граѓанската војна во Сирија и израелско-палестинскиот мировен процес.
XS
SM
MD
LG