Достапни линкови

Груевски не е расположен за предвремени избори кои може да се случат


Не сме расположени да има предвремени избори иако состојбата на теренот е поволна за ВМРО-ДПМНЕ, изјави премиерот Никола Груевски. „ Сепак, оставаме можност тоа да се случи доколку сме принудени со некаков нов момент“ рече Груевски по денешната средба со партнерите од колаицијата За подобра Македонија.
XS
SM
MD
LG