Достапни линкови

Најмалку тројца убиени во Авганистан


Војник на НАТО и двајца Авганистанци загинаа во наопади во источниот дел на Абвганистан. НАТО соопшти дека еден војник бил застрелан во истокот на земјата и за сега нема дополнителни информации за инцидентот и за националната припадност на военото лице. Во провинцијата Нангархар биле убиени полицаец и разузнавач во експлозија на бомба прикачена за мотор. Портпарол на локалните власти изјави дека во инцидентот загинале и двајца цивили. За сега никој нема превземено одговорност за нападите.
XS
SM
MD
LG