Достапни линкови

Началникот на ГШ на АРМ Котески во посета на Вермонт


Началник на генералштабот на АРМ, генерал Горанчо Котески.
Во рамките на повеќедневната посета на САД и Вермонт, началникот на Генерал штабот на АРМ генерал-мајор Горанчо Котески, синоќа се сретна со неговиот домаќин командантот на Националната гарда на Вермонт генерал-мајор Стивен Креј, а имаше разговори и со штабот на Националната гарда. Како што соопшти канцеларијата на ГШ на АРМ, за време на средбата Котески и Креј го искажале заедничкото задоволство од досегашната соработка, особено во делот на обуката и реализираните вежби, како и од заедничкото распоредување во мисијата ИСАФ во Авганистан.
XS
SM
MD
LG