Достапни линкови

Мексико - Уапсен лидерот на озлогласениот нарко картел Зета


Федерлана полиција во Мексико.
Мексиканските безбедносни сили го уапсиле лидерот на озлогласениот нарко картел Зетас, Мигел Ангел Тревино Моралес, во близина на градот Нуево Ларедо на границата со САД. Зетас се еден од најозлогласените нарко картели во Мексико познати по злосторствата како што се обезглавување и бесење. Американската влада нудеше 5 милиони долари за информации што ќе доведат до апсење на Тревино Моралес.
XS
SM
MD
LG