Достапни линкови

Временска прогноза - сончево со умерена облачност


Времето денеска претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а во попладневните часови во западните делови од земјата ќе има услови за локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Утринската температура се движи од 10 до 21, а дневната од 24 до 31 степен.

Во Скопје температура ќе се искачи до 28 степени.

До крајот на работната недела времето ќе биде стабилно и топло.
XS
SM
MD
LG