Достапни линкови

Куќен притвор за Паско Кузман


Кривичниот суд во Скопје му одреди 30-дневен куќен притвор на директорот на Управата за културно наследство, Паско Кузман, јавуваат македонските медиуми. Тој се товари за злоупотреба на службената должност. Кузман беше уапсен утрово во рамки на акцијата „Фаланга 2“.
XS
SM
MD
LG