Достапни линкови

Свинскиот грип во Русија е донесен од Грузија?


Шефот на рускиот здравствен инспекторат изјави дека свинскиот грип во Русија бил донесен од соседна Грузија. Генади Онишенко во изјава за Интерфакс вели дека изворот на заразата е добро дефиниран факт. Тој дополнително тврди дека во Грузија има лабораторија на американската морнарица која не е под контрола на тамошните институции. Онишенко најави дека Моксва ќе инвестира во грузиските региони Абхазија и Јужна Осетија со цел да се „зајакне одбраната против биолошки закани“.
XS
SM
MD
LG