Достапни линкови

Москва нема барање за азил од Сноуден?


Властите во Москва тврдат дека немаат добиено барање за азил од Едвард Сноуден, поранешниот соработник на американските тајни служби кого Соединетите држави го обвинуваат за шпионажа. Шефот на руската миграциска служба Владимир Волох појасни дека доколку 29 годишниот хакер одлучи да поднесе барање за азил, истото би се ревидирало во период од три до шест месеци. Сноуден се уште се наоѓа во трансфер зоната на московскиот аеродром, каде пристигна пред три недели од Хонг Конг. Американските власти му го поништија пасошот.
XS
SM
MD
LG