Достапни линкови

Застрелан осомничен напаѓач во Дагестан


Застрелан е еден од осомничените за убиството на четворица полицајци во Дагестан, во Северен Кавказ. Дагестанската полиција соопшти дека осомничениот бил убиен при обидот за негово апсење. Се верува дека тој е еден од четворица вооружени напаѓачи кои застрелаа четворица припадници на безбедносните сили во неделата во селото Бурши, на 100 километри од главниот град на републиката.
XS
SM
MD
LG