Достапни линкови

Бензините поскапуваат за 3 денари по литар


Поскапи горива ќе се точат на безнзинските пумпи низ земјава, одлучи Регулаторнната комисија за енергетика. Бензините поскапуваат во просек за три денари. Еуросупер БС-95 ќе се продава за 81 денар за литар, Еуросупер БС-98 ќе чини 83 денари, и Еуродизел ќе се продава за 70 денари за литар.
XS
SM
MD
LG