Достапни линкови

Одложено судењето на екс-премиерот на Грузија


Судењето на поранешниот премиер на Грузија Иван Мерабишвили е одложено. Адвокатот на екс-премиерот изјави дека судењето е презакажано за 23 август, додавајки дека обвинителството побарало повеќе време за да собере докази против обвинетиот. Мерабишвили беше приведен во Мај и е обвинет за злоупотреба на службена должност, проневера, поткупување на гласачи и притајување убиство.
XS
SM
MD
LG