Достапни линкови

Седумнаесет загинати на бокс меч во Индонезија


Седумнаесет луѓе загинале, а 38 биле ранети во стампедото до кое дојде по еден бокс меч во индонезиската провинција Папуа, соопшија полициски извори во таа земја. Несреќата се случила синоќа по незадоволството на гледачите чиј фаворит го загубил натпреварот. Дванаесет од загинатите биле жени.
XS
SM
MD
LG