Достапни линкови

САД и Азербејџан на заедничка воена вежба


Соединетите држави и Азербејаџан одржуваат заедничка воена вежба, соопшти азербејџанското Министерство за одбрана. Тактичката вежба која ќе трае до 4 август е лоцирана во Ново Село, Бугарија која е членка на НАТО.
XS
SM
MD
LG