Достапни линкови

Дачиќ: Реконструкција на Влада до крајот на неделава


Српскиот премиер Ивица Дачиќ изјави синоќа дека до крајот на неделава ќе биде соопштена информацијата за реконструкцијата на владата.Тој додаде дека крајниот предлог за новиот владин состав наскоро ќе биде доставен до Собранието. Зборувајќи за Косово, Дачиќ истакна дека на престојните локални избори Србите во тој регион треба да состават единстевна изборна листа, а не да настапуваат за различни партии.
XS
SM
MD
LG