Достапни линкови

Временската прогноза- сончево


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд. Температурите ќе се движат од 23 до 34 степени. Во Скопје слично време, со температура до 31 степен. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува осум.
XS
SM
MD
LG