Достапни линкови

Отворена истрага за автобуската несреќа во Москва


Руските власти соопштија дека се идентификувани телата на 18-те жртви од тешката сообраќајна несреќа во Москва која се случи вчера. Во незгодата беа повредени уште 20 луѓе. Несреќата се случила кога патнички автобус во близина на Москва се судрил со камион. Полицијата отвори кривична истрага за несреќата.
XS
SM
MD
LG