Достапни линкови

Бура се приближува кон Кина


Над половина милион луѓе се евакуирани од крајбрежните региони во Кина поради приближувањето на тајфун. Ветровите достигнале брзина од 118 километри на час со што населението во покраината Фујиан се пресели во внатрешноста. Над 5 илјади војници се распоредени во покраина и извршуваат хуманитарна работа.
XS
SM
MD
LG