Достапни линкови

СДСМ ја обвинува власта за двојни аршини


Опозициската СДСМ реагира на именувањето на Миодраг Јовановиќ, поранешен градоначалник на Старо Нагоричани, за директор на Македонска пошта во Куманово, обвинувајќи ја власта за двојни аршини. Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов на прес-конференција обвини дека на Јовановиќ му се дозволува да избега од одговорноста за, како што тврди, „случајот во април минатата година кога со службен автомобил го прегазил триесетгодишниот Срѓан Лазаревиќ и побегнал од местото на настанот“. Тој додава дека не само што власта му дозволува да ја избегне одговорноста туку и го наградува за неговата послушност и лојалност кон партијата со нова функција-директор на пошта во Куманово.
XS
SM
MD
LG